סיי פי -  פתרונות מתקדמים בפסיכולוגיה המרכז לטיפול קוגניטיבי התנהגותי ופסיכופיזיולוגי (ביופידבק) חדר כושר מנטלי סיי-פי ב-Facebook Alive - מערכת האימון המתקדמת לביופידבק חדשות המרכז הישראלי לאימון מנטלי ושיפור הביצועים מבט לסל
הטיפ יומי: "היה אדון לזמן שלך, אל תאפשר לאחרים להשתלט עליו"

קורס מטפלים בביופידבק

קורס זה הינו קורס אשר מטרתו להקנות למטפל ידע רחב ומעמיק יותר בתחום הטיפול בביופידבק ושילובו בתחומי טיפול שונים.

הקורס מיועד לאנשי מקצוע המוסמכים כ"מטפלים" מטעם משרד החינוך או משרד הבריאות, אשר מעוניינים להרחיב את הידע המקצועי שלהם בתחום הביופידבק ולשלבו בתחום עיסוקם הטיפולי. אנשי מקצוע העונים לקריטריונים אלו כוללים פסיכולוגים בעלי תואר שני, רופאים, עובדים סוציאליים קליניים, פיזיותרפיסטים, מרפאים בעיסוק,מטפלים באומנויות, יועצים חינוכיים, אחיות ועוד.

מאז החלו קורסי הביופידבק בסיי-פי הוכשרו בהם מאות אנשי טיפול ממקצועות הפסיכולוגיה והרפואה.

מטפלים מקצועיים בכל העולם משלבים טכניקות של פסיכופיסיולוגיה יישומית וביופידבק בעולם התוכן המקצועי שלהם.היתרונות בשילוב ביופידבק בהליכים טיפוליים הם רבים:

  • ביופידבק מספק למטופל משוב אובייקטיבי, קונקרטי ומיידי על תגובותיו במצבי דחק שונים ומעלה את מודעותו של המטופל לתגובותיו הפיזיולוגיות ולהבנת תהליכים רגשיים מקבילים.
  • הוא מסייע למטופל ללמוד כיצד לשנות תגובות אלו כחלק מהשגת השליטה הפסיכו פיזיולוגית שלו.
  • מתמקד בקשר גוף-נפש ומדגים את המקבילה הפיסיולוגית למחשבות, רגשות, ודמיון.
  • מציג את ההשפעה של טכניקות הרפיה שונות על פרמטרים גופניים.
  • מגביר את מידת הגמישות בתגובתיות הפיזיולוגית והאמוציונאלית.
  • מקדם את שלב הכניסה לטיפול של פונים הנרתעים מהסטיגמה של טיפול פסיכולוגי או פסיכיאטרי.
  • יעיל במיוחד עם ילדים מעצם היותו טיפול לא פרמקולוגי, קצר טווח ויעיל אשר עוקף קשיי תקשורת ומהווה מרחב משחקי בסביבת מולטימדיה מוכרת ואטרקטיבית עבורם, המשלבת סקרנות, פנטזיה ואתגר.
  • תומך ומשתלב באופן אינטגרטיבי בטכניקות טיפוליות מגוונות כגון דה-סנסיטיזציה, EMDR ועוד.
  • מעשיר את מגוון שיטות ההתערבות של המטפל המקצועי ותורם להצלחה קלינית עם מטופליו.

בקורס ילמדו יסודות הטיפול הפסיכו פיזיולוגי ושילוב ביופידבק בסוגי טיפול שונים ובשלבים טיפוליים שונים. הדגש המושם בקורס זה הוא על שילוב טכניקות טיפוליות של ביופידבק בטיפול קוגניטיבי התנהגותי או דינמי. הקורס מאפשר התנסות רחבה יותר במכשור ביופידבק והכרת פרוטוקולים טיפוליים עבור סוגים שונים של הפרעות בעלות רקע פסיכו פיסיולוגי. הלמידה כוללת חשיפה לתכנים תיאורטיים וכן התנסות חוויתית אישית.

מועד תחילת הקורס הקרוב: הקורס יפתח בתאריך 23/4/2013   ויתקיים אחת לשבוע בימי ג' בשעות 14:00-19:00  בתל אביב

משך הקורס: 12 מפגשים בני 6 שעות אקדמאיות כ"א

תהליך ההכשרה כולל 72 שעות אקדמאיות, בהם תכנים תיאורטיים, לימוד ותרגול טכניקות טיפוליות שונות, התנסות אישית ובחינה מסכמת.

הקורס מועבר ע"י סיי-פי בשיתוף עם המרכז לביופידבק ונערך בחסות ובפיקוח IBNA האיגוד לקידום הביופידבק והנוירופידבק בישראל. לאחר סיום הקורס על מנת לקבל הכרה מטעם IBNA נדרש ביצוע תקופת התמחות ("פרקטיקום"), לפרטים לגבי התאמה לקורס יש ליצור קשר עם יובל עודד, טלפון: 0544999044

לפרטים: יובל עודד טל: 077-2007767

עלות: 5,000 ש"ח